Jeśli jesteś fanem gier hazardowych i śledzisz ten rynek już od dłuższego czasu, to na pewno zauważyłeś szereg interesujących zmian, jakie pojawiły się w branży. Ale czy jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się za kilka lat, czy nawet za całą dekadę? Oczywiście możemy spróbować — naturalnie takie rozważania niosą za sobą spore dosyć prawdopodobieństwo tego, że jeśli ktoś przeczyta je za jakiś czas, to nietrafione przepowiednie mogą najwyżej wywołać atak śmiechu u tego, kto je przeczyta. Zaryzykujemy więc i odważymy się na próbę przepowiedzenia tego, w jakim kierunku podąży branża gier hazardowych w najbliższych latach, albo nawet dekadach.

Ale na początek rzućmy okiem na zmiany, jakich byliśmy świadkiem do tej pory, żeby mieć jakąś bazę do naszych dalszych rozważań.

Jakie nowinki technologiczne zagościły w branży hazardu online w ostatnich latach?

Ciekawym punktem startowym do rozpoczęcia rozważań na temat możliwych kierunków rozwoju branży hazardu internetowego może być przyjrzenie się kilku ostatnim latom i zmianom, jakie w ich trakcie zaszły. Na początek warto wspomnieć na przykład o zauważalnym wzroście popularności kryptowalut. Jest to opcja wybierana bardzo często przez tych graczy, którzy mają chęć zachowania jak najwyższego stopnia prywatności i nie chcą zarazem ujawniać wszystkich swoich dochodów. Nie mamy tutaj na myśli wymigiwanie się od konieczności uiszczenia stosownego podatku w Urzędzie Skarbowym, ale raczej zapewnienie sobie dodatkowego źródła dofinansowania jako wsparcie dla domowego, standardowego budżetu. A mało co nadaje się do tego równie dobrze, co kryptowaluty!

Kontynuując wątek zmian, to należy podkreślić niezwykle istotny przełom, jaki dokonał się mniej więcej dekadę temu. Wtedy jeszcze nie mieliśmy poczucia dostrzegania czegoś istotnego, a raczej jednej z wielu różnych mód i trendów. Jednak po kilku latach nowy trend przekształcił się wręcz w kanon. Mamy na myśli rzecz jasna gigantyczny skok popularności urządzeń mobilnych, zwłaszcza telefonów komórkowych. Ta sytuacja pociągnęła za sobą konieczność dostosowania zarówno gier hazardowych, jak i całych witryn do potrzeb i wymagań smartfonów.

W efekcie zanotowaliśmy gwałtowne odejście od popularnej wcześniej technologii Flash. Sam Flash był doskonałym rozwiązaniem pozwalającym w prosty sposób integrować grafikę i animację w prostych plikach wykonywalnych i zapewniającym, że na każdym urządzeniu efekt końcowy będzie identyczny. Jednak zalety te dotyczyły wyłącznie komputerów osobistych i laptopów z systemem Windows oraz Linux. Szybko okazało się, że działanie Flasha na telefonach z Androidem jest delikatnie mówiąc, mało satysfakcjonujące. Co więcej, firma Apple w ogóle nie zdecydowała się na zapewnienie wsparcia dla tej technologii w swoich produktach — nie ma oficjalnej obsługi Flasha ani w systemie iOS, ani też w Mac OS X. Firma Adobe zresztą parę lat temu w ogóle wycofała już Flasha z rynku, kończąc w ten sposób jego długą karierę.

Zamiast Flasha twórcy gier i witryn hazardowych wybrali zupełnie nową technologię. Był nią najnowszy standard HTML w wersji 5 oraz JavaScript. Okazało się szybko, że takie połączenie pozwala na tworzenie znakomitych gier i innych produktów, które będą dodatkowo kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami — bo aplikacje stworzone w ten sposób działają pod kontrolą przeglądarki internetowej. Nie zwracają więc uwagi na system operacyjny, czy też parametry sprzętowe urządzenia. Na dodatek potrafią się doskonale dopasowywać do rozmiarów i propozycji ekranu oraz różnych rozdzielczości. Czyli znakomicie nadają się także dla telefonów komórkowych. Warto na przykład wykorzystać w GG Bet kod promocyjny, by się o tym przekonać zupełnie za darmo.

Oczywiście to jedynie mały wycinek licznych zmian, jakie zaszły w branży hazardowej przez ostatnie lata. Zobaczmy jednak, czy zgadniemy, czego możemy się spodziewać w przyszłości?

Co nowego pojawi się w świecie hazardu online?

Jak wspomnieliśmy powyżej, próby odgadnięcia przyszłości obarczone są naprawdę ogromnym ryzykiem pomyłki lub nawet śmieszności. Ale mówi się trudno — zawsze przecież warto spróbować. Zatem zaczniemy od tego, że spodziewamy się pojawienia się nowej kategorii gier slotowych, czyli takich, w których istotnym elementem rozgrywki będzie prosta fabuła i możliwość dokonywania wyborów wpływających na dalszą grę. Nie mamy tutaj na myśli tylko zmiany wysokości stawek, ale o wiele bardziej rozbudowaną funkcjonalność.

Pewne elementy tego możemy dostrzec na przykład już w grze zatytułowanej Dungeon: Immortal Evil wyprodukowaną przez firmę Evoplay i dostępnej między innymi na stronie ggbet-polska.pl. Jest to wprawdzie klasyczna maszyna slotowa wideo, ale nie ma ona na ekranie bębnów, ani nawet niczego, co by je przypominało. Zamiast tego łudząco przypomina typowe gry RPG znane z konsol lub komputerów:

  • Mamy tutaj widok z trzeciej osoby, typową dla gier RPG lub fantasy grafikę oraz dość ciekawą rozgrywkę.
  • Nasz bohater po prostu biegnie przed siebie tajemniczym korytarzem jakiegoś zamczyska, napotykając co rusz na swej drodze różne potwory.
  • Atakuje je mieczem, a po ich pokonaniu czasami wypadają z nich różne kosztowności stanowiące łup — a więc wygraną gracza.

Spodziewamy się, że to będzie właśnie kierunek, w którym podążą gry slotowe.

Drugi trend, jaki wydaje nam się wręcz oczywisty, to szeroka kompatybilność z urządzeniami mobilnymi i wykorzystywanie ich możliwości. Zapewne zostanie to połączone z sieciami społecznościowymi lub graniem w chmurze — nie trzeba będzie więc rywalizować tylko z komputerem, ale bez problemu będzie można grać z innymi graczami na swoim telefonie — z obcymi osobami lub znajomymi. To może być szczególnie atrakcyjna opcja dla fanów gier typu ruletka, czy poker w odmianie Texas Hold’em lub innej turniejowej!