Między pracą, przeglądaniem stron internetowych albo graniem w gry automaty w kasynach online oraz transmisją telewizji online, istnieje duża szansa, że ​​będziesz spędzać wiele godzin przed laptopem, a to oznacza, że ​​jest on podatny na zadrapania, okruchy jedzenia i sierść kota czy inne zagrożenia. Z tego powodu najlepsze akcesoria do laptopa mają kluczowe znaczenie dla ochrony komputera, stworzenia ergonomicznej przestrzeni roboczej, a także zwiększenia jego wydajności.

W zależności od sposobu korzystania z laptopa, niektóre z akcesoriów do laptopa mogą być atrakcyjne, jeśli nie niezbędne. Na przykład, jeśli dojeżdżasz do pracy lub podróżujesz z komputerem, prawdopodobnie będziesz potrzebować wyściełanego rękawa lub torby na ramię, aby chronić go przed uderzeniami, upadkami i zadrapaniami. Podobnie elastyczna osłona klawiatury, która chroni laptopa przed nieuniknioną sierścią zwierząt domowych i drobnymi wyciekami kawy, może również pomóc w zapobieganiu takim sytuacjom.

Spędzasz wiele godzin przy biurku? Zastanów się nad inwestycją w regulowaną podstawkę pod laptopa i bezprzewodową klawiaturę, aby Twoje miejsce pracy było wygodniejsze i bardziej ergonomiczne, dzięki czemu możesz zakończyć każdy dzień bez bólu w karku czy w kręgosłupie. Jeśli często prowadzisz rozmowy wideo, zewnętrzna kamera internetowa i lampa pierścieniowa to najlepszy sposób na rozproszenie światła i wyświetlenie wyraźnego i obrazu i to nawet w bardzo ciemnym miejscu.

Zebraliśmy kilka najlepszych akcesoriów do laptopów, które używanie sprawi, że użytkowanie laptopa stanie się jeszcze przyjemniejsze, a dzięki temu będziesz mógł utrzymać komputer w nieskazitelnym stanie przez wiele lat.

Hub USB-C Z 6 portami

Jeśli w Twoim laptopie brakuje portów, to przenośny koncentrator USB-C zapewni Ci ochronę i komfort pracy. Kompaktowe urządzenie ma trzy porty USB do synchronizacji i udostępniania plików, jeden port HDMI do wyjścia wideo 4K oraz dwa gniazda kart SD do przechowywania danych. Złącze USB-C podłącza się bezpośrednio do komputera bez konieczności instalowania sterowników, więc konfiguracja jest bardzo prosta. Ponadto koncentrator został zaprojektowany z ochroną przed przegrzaniem, aby Twoje urządzenia działały płynnie i bezpiecznie.

Można do tego portu podłączać kilka różnych urządzeń naraz. Jest to niezwykle istotne, w przypadku konieczności korzystania w pracy z wielu urządzeń jednocześnie.

Przenośny stojak na laptopa z 6-ścioma regulowanymi kątami nachylenia

Pracuj pod najbardziej wygodnym kątem widzenia, dzięki regulowanej podstawce pod laptopa, która obsługuje większość urządzeń o przekątnej od 10 do 15,6 cala. Podstawa ze stopu aluminium ma sześć kątów nachylenia i ma miękkie silikonowe podkładki, które pomagają utrzymać laptopa na stałe na miejscu. Gdy skończysz, podstawka złoży się, aby uzyskać kompaktowe miejsce do przechowywania. Warto też używać dołączonego etui w celu schowania stojaka na laptopa w torbie, a dzięki temu bezpiecznego podróżowania.

Ten stojak jest niezwykle lekki, ale jednocześnie jest naprawdę wytrzymały. Gumowe nóżki bardzo dobrze trzymają laptopa i zapobiegają przesuwaniu się po biurku. Można go używać na przykład z 13-calowym MacBookiem, który pasuje w nim idealnie. Dodatkową zaletą jest to, że laptop jest znacznie chłodniejszy i mniej podatny na przegrzanie, co nie jest bez znaczenia, gdy pracujemy na przykład w ciepłych krajach.

Plecak antykradzieżowy dla większego bezpieczeństwa 

Aby zapewnić sobie spokój podczas biegania po mieście, sprawdź, czy nie warto by zakupić plecaka antykradzieżowego. Wykonany z wodoodpornego poliestru, ma zapinaną na zamek i wyściełaną przegrodę na laptopa, która leży tuż obok pleców, zamiast z przodu, co utrudnia potencjalnym kieszonkowcom dotarcie do komputera. Co więcej, zamek szyfrowy mocno utrzymuje zamki błyskawiczne, zapewniając dodatkową ochronę. Plecak ma również wbudowany port ładowania USB i port słuchawkowy, a także wiele kieszeni i przegródek na wszystkie inne niezbędne przedmioty. Pasuje do laptopów o przekątnej do 15,6 cala i jest dostępny w wielu kolorach.

Żel do czyszczenia klawiatury

Ten uniwersalny żel do czyszczenia ułatwia oczyszczać bezpiecznie klawisze laptopa i przestrzenie między nimi z kurzu. Podobny do mazi żel łatwo formuje się w ciasne miejsca, gdzie natychmiast przyciąga i unosi kurz, brud, okruchy i brud. Jest wielokrotnego użytku, bezpieczny do stosowania na elektronice, a także może czyścić wloty powietrza, kamery i inne wąskie, trudno dostępne miejsca.

Światło pierścieniowe

Jeśli często prowadzisz rozmowy wideo, lampa pierścieniowa może rozjaśnić Twoją przestrzeń i pomóc rozproszyć światło, aby uzyskać profesjonalnie wyglądający obraz. To światło można przypiąć bezpośrednio do laptopa, a dzięki kompaktowym rozmiarom minimalnie wpłynie na widok ekranu. Pierścienie świetlne są ładowane przez USB i oferują trzy ustawienia: ciepły, biały i ciepły biały.

Zaślepka na kamerę, do utrzymania prywatności

Aby zwiększyć cyber bezpieczeństwo i prywatność, warto zakupić zakrycie wbudowanej kamery laptopa. Za pomocą tej łatwej w montażu, wysuwanej osłony kamery internetowej. Matowa czarna metalowa osłona przylega do laptopa i nasuwa się na obiektyw kamery, gdy nie jest ona używana. A dzięki smukłej konstrukcji obudowa będzie pasować do niemal każdego komputera.

Podsumowanie

Warto zastanowić się nad zakupem proponowanych w naszym artykule akcesoriów do laptopów dlatego, aby:

  • poprawić komfort swojej pracy;
  • poprawić jakość swojej pracy;
  • poprawić jakość korzystania z rozrywki;
  • zwiększyć bezpieczeństwo laptopa;
  • wydłużyć żywotność naszego komputera.