Turniej WimbledonMecze na żywo Transmisje: 14 Grand Prix Austriina żywo Transmisje: 11 Euro 2024Mecze na żywo Transmisje: 10 Golfna żywo Transmisje: 9 PKO BP EkstraklasaMecze na żywo Transmisje: 9 Challenger MediolanMecze na żywo Transmisje: 7 WTA EastbourneMecze na żywo Transmisje: 6 ATP EastbourneMecze na żywo Transmisje: 6 ATP MajorkaMecze na żywo Transmisje: 6 WTA Bad HomburgMecze na żywo Transmisje: 5 Wspinaczkana żywo Transmisje: 4 Lekkoatletykana żywo Transmisje: 4 Rajdy samochodowena żywo Transmisje: 3 Speedway GP (Grand Prix na Żużlu)Mecze na żywo Transmisje: 3 Gala UFCna żywo Transmisje: 3
Bonus dnia bonus dnia 330 PLN 300 PLN
20 PLNDARMOWY ZAKŁAD ZA REJESTRACJĘ
10 PLNBONUS OD PIERWSZEGO DEPOZYTU
3 X 100 PLN3 ZAKŁADY BEZ RYZYKA
Zarejestruj konto

Super Bowl 2023: jak obstawiać i co trzeba wiedzieć?

super-bowl-2023-jak-obstawiac-i-co-trzeba-wiedziec
Autor: Michał Nowicki | 10.02.2023 22:30

Super Bowl LVII już niedługo. Największe sportowe wydarzenie USA odbędzie się jak zawsze w drugą niedzielę lutego, czyli tym razem 12 lutego 2023 (czasu amerykańskiego, a 13 lutego w nocy czasu polskiego). Kto zagra? Jeszcze nie wiadomo, bo przed nami wciąż finały konfederacji. W grze pozostały cztery ekipy. Która ma największe szanse na awans do Super Bowl i wygranie finału? Jak i gdzie obstawiać Super Bowl w Polsce?

Super Bowl po raz 57.

Finał sezonu NFL odbędzie się po raz 57. Super Bowl LVII został zaplanowany na 12 lutego 2023 (w Polsce będzie to już poniedziałek, 13 lutego, po północy), a miejscem rozgrywek jest tym razem stadion State Farm w Glendale, Arizona. W zeszłym roku Super Bowl wygrali LA Rams, ale w tym roku nie powtórzą tego wyczynu, bo odpadli w play-offach. Przed nami finały konfederacji NFC i AFC – w niedzielę 29 stycznia (poniedziałek w nocy polskiego czasu), które wyłonią dwie drużyny do Super Bowl. Spośród 28 ekip zostały zatem cztery: Kansas City Chiefs, Cincinnati Bengals, Philadelphia Eagles, San Francisco 49ers. Chiefs grają z Bengals, a Eagles z 49ers. Możemy mieć zatem skład Super Bowl:

 • Kansas City vs Philadelphia,

 • Kansas City vs San Francisco,

 • Cincinnati vs Philadelphia,

 • Cincinnati vs San Francisco.

Kto jest faworytem do wygranej?

Zależy kogo pytać i kiedy. Zaraz przed wielkim finałem szanse drużyn zmieniają się z dnia na dzień. Amerykańskie media żyją Super Bowl już od początku roku i codziennie aktualizują szanse drużyn na wygranie finału. Fox Sports niedawno, 23 stycznia, opublikował artykuł, z którego wynika, że eksperci z Fox Bet największe szanse dają Chiefs – plus 250, chociaż jeszcze tydzień temu było to plus 300. Gwiazdą drużyny z Kansas City jest Patrick Mahomes, który jednak niedawno nabawił się urazu kostki. Mimo tego, w Fox stawiają na Chiefs. Na drugim miejscu są The Eagles z szansami plus 260, wzrost z plus 500 tydzień temu, takie same mają Bengals, choć jeszcze w zeszłym tygodniu stawiano ich na trzeciej pozycji z szansami plus 750. Najsłabiej do wygranej typowana jest drużyna z San Francisco (plus 310, versus plus 450 tydzień temu).

Troszkę inaczej widzą to eksperci z CBS Sports, którzy 25 stycznia opublikowali taki ranking:

 • Philadelphia Eagles, plus 250,

 • Cincinnati Bengals, plus 260,

 • Kansas City Chiefs, plus 290,

 • San Francisco 49ers, plus 330.

Jak widać zgodnie z Fox najmniej szans dają 49ers, ale stawiają raczej na The Eagles niż na Chiefs.

Imponujący sezon The Eagles

The Eagles są rzeczywiście upatrywani jako faworyci przez wielu fanów i specjalistów, bo mieli naprawdę imponującą formę cały sezon. Byli najlepszą drużyną rundy zasadniczej i wyglądają na najbardziej skoncentrowanych na grze. San Francisco raczej nie pokonają ich w finale, więc Eagels zameldują się na Super Bowl. To, czy uda się im wygrać, albo z Chiefs albo z Bengalsami, to już inna sprawa, ale wielu sądzi, że to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza po ich wspaniałym 31-punktowym zwycięstwie nad New York Giants, w pierwszej grze po sezonie zasadniczym.

Bengals mogą namieszać

Nie należy jednak przekreślać drużyn z Kansas City czy Cincinnati. Chiefs mają super gwiazdę Patricka Mahomes, ale po jego urazie kostki, zaczęto stawiać bardziej na to, że to Bengalsi wygrają finał konfederacji AFC i że mają też jak już większe szanse na wygranie Super Bowl.

Jak obstawiać Super Bowl?

Można obstawiać kto wygra, po prostu zakład dwudrożny, bo wygra na pewno jedna z drużyn. Inny typ zakładu to na MVP meczu, który zawsze jest wybierany. Przed samym Super Bowl można jeszcze obstawić zwycięzcę finałów konfederacji.

Gdzie obstawiać Super Bowl 2023?

Najlepsze i najbardziej szczegółowe zakłady bukmacherskie na Super Bowl 2023 ma od lat STS. Tam znajdziesz już zakłady na wygranego finałów konfederacji oraz na zwycięzcę Super Bowl. Jak wyglądają kursy?

 • Philadelphia Eagles, 3,50,

 • Cincinnati Bengals, 3,50,

 • Kansas City Chiefs, 3,75,

 • San Francisco 49ers, 4,25.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

Typy dnia

1 (1X2)

1.45

PSV Eindhoven - Twente

Stawka120 PLN
Łączny kurs1.45
Do wygrania: 174 PLN
Typuj w Fortunie