Piłka nożna cieszy się niesłabnącą popularnością, dzięki reformie rozgrywek Champions League w europejskiej piłce może dziać się jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Warto więc wiedzieć, gdzie śledzić spotkania czołowych lig oraz europejskich pucharów.

skróty meczów

Fot. Christian Bertrand / shutterstock.com

Gdzie oglądać spotkania lig, znajdujących się w top 5 rankingu UEFA?

Najlepszą ligą świata jest brytyjska Premier League, ta forma jest bardziej poprawna aniżeli 'angielska PL’, gdyż co jakiś czas do elity dołączają kluby walijskie, wchodzące w skład FA, Swansea City oraz Cardiff City. Do niedawna, prawa do tego, by transmitować spotkania miała stacja Canal+, sytuacja ta zmieniła się, kiedy przebojem na rynek weszła platforma streamingowa, Viaplay. Oczywiście, dla Canal+, który kojarzony był od lat z prawami do transmitowania PL, jednak teraz grupa Nordic Entertainment Group, która stoi za Viaplay, ma prawa na wyłączność do transmitowania najlepszej ligi świata, już od sezonu 2022/2023. Licencja ta obowiązuje aż do 2028r. Wielu fanów interesują skróty meczów najlepszej ligi świata, zaawansowanie techniczne zawodników nie tylko elity ligi, lecz również w takich klubach jak m.in. Everton stoi na tak wysokim poziomie, że można godzinami oglądać piękne zagrania, jest to możliwe dzięki portalowi meczyki.pl, póki co, przynajmniej do końca sezonu 2021/2022, nadal można oglądać skróty dzięki serwisowi Canal+ online. Taka możliwość istnieje też na platformie estadios24.pl, gdzie fan może oglądać skróty na komputerze, smartfonie i tablecie.

Druga liga świata

Drugą najsilniejszą ligą świata jest hiszpańska LaLiga, gdzie występuje wiele gwiazd światowego footballu. Do niedawna jeszcze, jak magnes przyciągał fanów fakt, że to na płw. Iberyjskim, mierzą się dwaj najlepsi piłkarze naszych czasów, Lionel Messi oraz Cristiano Ronaldo, dziś już tak nie jest, jednakże nadal nie brakuje wirtuozów światowego footballu. Prawa do pokazywania LaLigi w Polsce dzielą Canal_ i Eleven Sports, do końca sezonu 2025/2026. Należy wiedzieć, że Eleven Sports wchodzi w skład konsorcjum Cyfrowego Polsatu.

Fani z zainteresowaniem śledzą też rozgrywki niemieckiej Bundesligi, włoskiej Serie A oraz francuskiej Ligue 1. Wszystkie te ligi mają swoje niewątpliwe atuty, siłą Ligue 1 jest fenomenalny Paris Saint- Germain, który jednak w sezonie 2021/2022 zawiódł, siłą ligi niemieckiej jest fakt, że poza dominującym Bayernem Monachium jest prawdopodobnie najbardziej wyrównana, nawet drużyny należące do europejskich średniaków stać na sukces w Europie vide Eintracht Frankfurt. Liga włoska po wieloletniej dominacji Juventusu na nowo jest bardzo wyrównana, w gronie szerokiej elity walczącej o scudetto jest 5-6 zespołów, do ostatniej kolejki zwykle walka o scudetto jest nierozstrzygnięta. Bundesligę od sezonu 2021/2022, można śledzić w Viaplay, comiesięczny abonament wynosi 34 PLN. Transmisje z ligi mistrzów świata, można śledzić w Eleven Sports oraz Canal+, prawa do transmisji są do sezonu 2023/2024. Mecze na żywo online ligi mistrzów Europy, można śledzić dzięki platformom Canal+online oraz Player.pl, prawa do transmitowania spotkań ma Eleven Sports.

Jak jeszcze można oglądać spotkania najlepszych lig piłkarskich?

Jakiś czas temu bukmacher, działający również w internecie, jeden z najbardziej renomowanych na polskim rynku STS, powołał do istnienia STS TV. Telewizja ta daje możliwość oglądania całkowicie za darmo meczów na żywo online. Typer, który chce skorzystać z tego rozwiązania musi zarejestrować się na www.sts.tv, obstawić zakład i oglądać darmowy mecz. Wszystko to pozwala, jeszcze sprawniej obstawiać zakłady w formule live.