Polska siatkówką stoi. Takie stwierdzenie od dawna jest na ustach kibiców sportów zespołowych w naszym kraju. Ciężko się z nim nie zgodzić. W ostatnim czasie to właśnie siatkarze dostarczali nam najwięcej radości spośród szeroko pojętych narodowych drużyn, które rywalizują w innych dyscyplinach. Reprezentacja to jedno, jednak nie da się jej zbudować bez solidnego zaplecza w postaci dobrej ligi, w której rywalizują krajowe drużyny. Na szczęście również w tym aspekcie, liga siatkówki staje się jedną z najlepszych na świecie, a obecnie dogania ligę włoską, którą wielu specjalistów uznaje za najlepszą ligę świata.

Polska liga siatkówki

Od wielu lat nasza krajowa PlusLiga jest uznawana za jedną z najlepszych lig w Europie. Nic w tym dziwnego, wielu znakomitych siatkarzy, znalazło na krajowych boiskach swój sportowy dom, a sukcesy reprezentacyjne pozwoliły jeszcze bardziej rozreklamować Polskę, jako kraj, w którym siatkówka jest sportem kochanym przez miliony. Dzięki sukcesom reprezentacji, na dużych turniejach, siatkówka znajduje się u szczytu popularności, co ma również przełożenie na coraz wyższy, poziom ligowy. Warto więc oglądać transmisje siatkówki na żywo.

transmisje siatkówki na żywo

Fot. Dziurek / shutterstock.com

Liga włoska, najlepsza na świecie?

Innym europejskim krajem, w którym siatkówka jest niezwykle ważnym sportem, są Włochy. Liga włoska jest, przez wielu, uznawana za najlepszą ligę świata, a na potwierdzenie tej teorii wskazują wyniki osiągane przez włoskie drużyny na przestrzeni lat. Prestiżową siatkarską Ligę Mistrzów, drużyny z Półwyspu Apenińskiego, wygrywały aż 19 razy, tym samym potwierdzając, że włoska siatkówka klubowa jest w absolutnej światowej czołówce. Warto zainteresować się tematem legalni bukmacherzy, ponieważ można obstawić mecz i wygrać prawdziwe pieniądze.

Polska liga siatkówki dogania włoską

W sezonie 2020/2021 oraz 2021/2022 rozgrywki, jakim jest Liga Mistrzów dwukrotnie z rzędu wygrał zespół z Polski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), który w wielkim finale rywalizował z włoskim Itas Trentino. W obu pojedynkach nasz rodzimy klub stanął na najwyższym stopniu podium. W poprzednich latach polskie kluby zajmowały 2, 3 lub 4 miejsce, które również było sukcesem, jednak to właśnie wygranie tych prestiżowych rozgrywek, jest najbardziej cenione przez zespoły. Sukcesy w LM sprawiły, że do polskich klubów, z jeszcze większym entuzjazmem, zaczęły ściągać gwiazdy światowej siatkówki, a prestiż polskiej ligi, znacznie urósł. Właśnie z tego powodu warto oglądać transmisje siatkówki na żywo, i przekonać się, że emocjonujące mecze, dostarcza nie tylko reprezentacja narodowa, ale również nasze kluby. Wielu ekspertów uważa, że polska liga siatkówki, będzie jeszcze lepsza, a za kilka lat krajowe kluby mogą całkowicie zdominować wiele europejskich turniejów. Nic w tym dziwnego. Do Polski chce przyjeżdżać wielu znakomitych zagranicznych trenów, a oferowane zaplecze sportowe, należy do jednego z najlepszych na świecie.

Siatkówka od lat, cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością. Obok sukcesów reprezentacyjnych, coraz więcej polska siatkówka, zyskuje również w zawodach klubowych. Sukcesy w Lidze Mistrzów sprawiają, że krajowa PlusLiga staje się jeszcze bardziej prestiżowa, dzięki czemu chcą w niej grać oraz trenować najlepsi trenerzy i zawodnicy z całego świata. Jedno jest pewne, kibicie siatkówki w naszym kraju w najbliższym czasie nie powinni mieć powodów do narzekań.